home Ostatní Obklady, dlažby i mozaiky

Obklady, dlažby i mozaiky

Ať už stavíte, nebo rekonstruujete, jednou se hrubé stavební úpravy dokončí a vy budete postaveni před hotovou věc – je potřeba vybrat podlahovou krytinu. Přemýšleli jste už o tom, jaká bude ta vaše? Typů je k dispozici hodně, každý vám doporučí něco jiného, ale vás stále trápí, která z nich tedy bude nejvhodnější pro vás? Důležité je vybírat podle místnosti a podle toho, co zde nejčastěji děláte. Pokud se v obývacím pokoji rádi rozvalíte na zemi před televizí, měli byste volit nejspíš koberec. Máte domácí mazlíčky, kteří často ztratí chlup? Na koberce se vykašlete a raději zvolte podlahovou krytinu nenáročnou na údržbu. Udělejte si nejprve představu o vašem stylu obývání vašeho domova, potom si vyberete tu nejvhodnější podlahovou krytinu.

Dlažba jen v koupelně?

Spousta lidí si představuje dlažbu pouze v koupelně, ve zbytku interiéru by na ně totiž působila příliš studeným dojmem. Obsahují-li však vaše plány podlahové vytápění, nemusíte mít obavy ani o vzhled ani o studené nohy. Dlažba patří k nejpraktičtějším podlahovým krytinám s dlouhou životností a snadnou údržbou. V případě znečištění jednoduše vysajete či zametete a vytřete a nepořádek je minulostí. Dlažby jsou vhodné i pro alergiky, protože se zde nemá kde držet prach jako v kobercích.

Nebojte se dlažbu použít v obývacím pokoji, jídelně či kuchyni. Nemusíte se jí bát ani v ložnici či dětském pokoji. Pro větší zútulnění můžete přidat koberec na hraní, nebo běhoun k posteli. Internetový obchod RDkachle.cz vám nabídne široký výběr různých druhů dlažeb, vyberte si, zda se vám lépe hodí lesklá dlažba, s matnou úpravou, nebo v designu dřeva, imitace betonové stěrky či jiného materiálu. Slaďte dlažbu v koupelně s obklad, v kuchyni použijte klidně mozaiku a v obývacím pokoji nezapomeňte na obklad kolem krbu. Nebojte se žít svůj vlastní sen.