home Ostatní Jakými vitamíny je extrémně důležité vyživovat pokožku?

Jakými vitamíny je extrémně důležité vyživovat pokožku?

Pokožka je stejně jako kterýkoliv jiný orgán lidského těla schopna fungovat dlouho a efektivně, ale stejně tak může docházet k její velice rychlé únavě a zhoršení kvality v případě, kdy nemá dostatečnou péči. Vedle dostatečné hydratace totiž bývá nejčastějším problémem s pokožkou její nedostatečné vyživování.

Spousta žen totiž už dávno vyměnila kvalitní přírodní kosmetiku a osvědčené postupy vyživování za jednoduché možnosti, které ale rozhodně nejsou ani zdaleka tak efektivní. A dříve nebo později můžete pocítit, že vaše pokožka začíná strádat kvůli nedostatečnému vyživování.

Krémy s často přehlíženým vitamínem e

Vitamín E je jednou z látek, které nemusí být ve výživě zrovna příliš mnoho obsazené. Důvodem je hlavně to, že jsou citlivé na tepelnou úpravu nebo dokonce na kontakt s kovovými předměty. Samotný vitamín E je přitom jedním z těch nejsilnějších antioxidantů, díky čemuž pomáhá vyplavování škodlivých radikálů z těla. Kosmetické krémy s vitamínem E se starají o to, aby jej byl dostatek přímo v pokožce. Důvodem je především to, že antioxidanty dokáží velice efektivně čistit dokonce i pokožku jako takovou. Díky tomu tak můžete řešit mnohé problémy dříve, než vzniknou.

Náš tip: Hledáte-li přírodní kosmetiku bez parabenů, zkuste takovou, která obsahuje růžový olej Bulharsko je jeho výrobou proslulé a patří mezi světovou špičku v jeho výrobě.

Vitamín C je známý, ale bez něj to nejde

U vitamínů ještě chvíli zůstaneme, protože přeskočíme asi k tomu nejznámějšímu vitamínu na světě. Vitamín C je rozhodně jednou z nejdůležitějších součástí lidského organismus. A přesně proto je potřeba, aby ho byl dostatek také v pokožce. Jednou z možností jsou i v tomto případě krémy s vitamínem C, které pomáhají opravdu kvalitnímu vyživování vitamíny na správném místě.

Doplňujte pokožku o chybějící minerály

Vitamíny nejsou jediné prvky, které přijímáme v drobném množství a bez jejichž přítomnosti se zkrátka neobejdeme. Stejně tak mohou být součástí potřebných látek také přímo minerály jako takové. Na to slouží přímo minerální kosmetika, která by se dala popsat jako specifická skupina sama pro sebe. Jedná se o spoustu kosmetických přípravků, které mají jako pojítko především velké množství jednoduše vstřebatelných minerálů, které vyživují pokožku.