home Ostatní Bungalov, dřevostavba nebo typový dům? Řekneme vám, v čem jsou zásadní rozdíly mezi těmito nemovitostmi!

Bungalov, dřevostavba nebo typový dům? Řekneme vám, v čem jsou zásadní rozdíly mezi těmito nemovitostmi!

Pokud můžeme v současnosti říct, že máme něčeho mnohem více než kdykoliv v historii, tak bychom se na sto procent bavili především o možnostech volby. Dnes máme možnosti vybírat z ohromného množství produktů a služeb víceméně v jakémkoliv důležitém oboru, který nás může napadnout.

Jedním z těch, které jsou z tohoto pohledu nejzajímavější, jsou přitom právě nemovitosti. Konkrétně vlastnosti a možnosti stavby nemovitostí, které jsou pro jednotlivé typy nemovitostí mnohdy velice specifické.

Typové domy s mnoha možnostmi

Typové stavby jsou specifické v tom, že se jedná o velice levné přízemní zpracování nemovitosti. Celkově se tak mohou vyšvihnout oproti ostatním velice jednoduchou konstrukcí, která ale zpravidla dokáže zabrat poměrně velké prostory. Důvodem je, že typové stavby počítají s velkým prostorem na pozemku. A to dvojnásob v případě, kdy se jedná o typové stavby s garáží, které umožňují možnost dynamicky propojit garáž s nemovitostí a zařídit tak vytápěný prostor pro vozy a nářadí navíc.

Náš tip: Budete zařizovat nový dům? Podívejte se na internetový obchod textildodomu.cz, kde seženete prostěradla, povlečení, ale třeba i záclony a ubrusy, které budou pomyslnou třešničkou pro výzdobu vašeho interiéru.

Vysoce úsporné dřevostavby

Samotné dřevostavby jsou velice úspornou záležitostí. Prvním důvodem úspory je už samotný projekt dřevostavby, který díky svým typickým parametrům, a navíc i použitým materiálům, dokáže ušetřit nemalé finance. Mimo samotného projektu potom mezi výhody patří pochopitelně i to, že dokáže nabídnout dřevostavba slušnou energetickou úsporu. To je sice základním parametrem moderního domu, ale v případě dřevostavby v našem výčtu ušetříme potencionálně opravdu největší peníze.

Krásné a nápadité bungalovy

Bungalov je dalším způsobem moderní přízemní stavby, který vás může oslovit. Ve své podstatě jde o takový typ stavby, který je specifický některými věcmi, jako je například přítomnost verandy. Standardně tak projekt bungalovu počítá s tím, že bude přítomná terasa, která je součástí nemovitosti. Bungalovy samy o sobě pak mají spíše čtvercový jednoduchý tvar, který umožňuje jednoduchý projekt i jednoduchou realizaci stavby. Mimo toho je navíc počítáno s tím, že bungalov zabere opravdu malou zastavěnou plochu.