home Ostatní Zvolte porcelánové urny české výroby

Zvolte porcelánové urny české výroby

Život si někdy nevybírá. Smrt nám může vzít starého i mladého člověka, vinou nemoci nebo nehody. Žádná ztráta není jednoduchá a každá bolest si žádá svůj čas, aby mohla být uzdravena. I přes těžkosti se vám snažíme být oporou a s maximální citlivostí vám pomoci s výběrem vhodné urny. Za vznikem každého kusu stojí kvalitní porcelán a české ruce.

Porcelánové urny pro důstojné rozloučení

Naším posláním je vyrábět pro vás ty nejlepší české urny. Vše z místních a kvalitních surovin, s minimálním zatížením pro životní prostředí. Najdete u nás dva základní typy a to pohřební urny klasické a pohřební urny vsypové. Vše v nejrůznějším provedení:

Jak vznikají české porcelánové urny?

Připravili jsme pro vás ten nejlepší výběr kvalitních českých uren z prvotřídního porcelánu. Každý kus prošel specifickým procesem výroby a laskavýma rukama našich lidí, které mu daly tvar, od prvotního návrhu až po finální dekor. Jak tedy naše urny vznikají?

  • První návrhy a prototyp – z nápadu vznikne několik nákresů, které následně porovnáme a vybereme ten pravý. Vznikne prototyp sádrový model, odlijeme několik kusů ze zkušební formy, vypálíme, a pokud jsme s výsledkem spokojeni, jsme připraveni na objednávky od konečného zákazníka.

  • Výpaly a další opracování – všechny výrobky ať už se jedná o pohřební urny nebo fotografie na hrob projdou minimánlně třemi druhy výpalu, u některých typů dekorace až 6 výpaly . První je výpal přežahový, druhý výpal je výpal na vysokou teplotu v redukční atmosféře, kde vznikají typické vlastnosti porcelánu bělost a slynutost střepu, následuje výpal dekorace, který se u náročných dekoru musí několikrát opakovat.

  • Dekor – nyní je na řadě dekor – individuální motivy, fotografie a texty. Zdobíme platinou, zlatem a barvami z drahých kovů.

Přenos fotografie na porcelán

Urna na sobě může nést individuální motiv a fotografii zesnulého. Přenosu fotografií na porcelán se věnujeme již více než dvacet let. Jedná se o jedinečnou techniku, která promění urnu v osobní předmět. Zároveň je celý proces šetrný k přírodě. Zakoupit u nás můžete také samostatné fotografie a stojánky na hrob.

Vybrali jste vhodnou urnu? Pokud ne, kontaktujte nás. Jsme tu pro vás, abychom vám pomohli v těžkých chvílích.