home Ostatní Zajistěte si likvidaci vozidla včas a předejděte problémům s úřady

Zajistěte si likvidaci vozidla včas a předejděte problémům s úřady

České ulice a parkoviště jsou plné nepojízdných vraků, ke kterým se nikdo nehlásí. Vypouštějí nebezpečené kapaliny do půdy, lákají nezvané hosty a zabírají místo k parkování, s jejichž nedostatkem se potýká většina měst. Majitelé se mnohdy k vrakům nehlásí a pokyny úřadů ignorují.

Mnoho firem zabývající se likvidací vozů nabízejí bezplatný odtah a často se majitel vraku dočká i nějaké koruny navíc za stále použitelné díly. Likvidace vozidla odhlášení nemusí být složitým procesem, pokud si vyberete správnou společnost, například SbohemAUTO.cz.

Ekologická recyklace vozidel v souladu se zákony

Mohlo by vás potěšit vědomí toho, že převedete svůj automobil na vrakoviště, ale všechny jeho životaschopné kusy budou buď znovu použity, nebo recyklovány. Ocel, pneumatiky a další díly mohou mít nový život, takže je to lepší, než auto úplně opustit na ulici. Před sešrotováním vašeho auta se však ujistěte, že má vrakoviště licenci a získejte také osvědčení o zničení, než necháte své auto v rukou vrakoviště. Pro společnost SbohemAUTO.cz je certifikát samozřejmostí.

Dalším krokem, který stojí za to udělat před rozloučením se svým vozem, je odstranění nekovových dílů, které byste mohli znovu použít nebo prodat online. Například kapalina do čelního skla, vzduchový filtr a zapalovací svíčky jsou položky, které si možná budete chtít nechat pro sebe, abyste na nich vydělali peníze, nebo je mít po ruce pro svůj další způsob přepravy.

Pokud necháte na voze použitelné díly, může vám SbohemAUTO.cz vyplatit částku až 5000 CZK.

Ekologická likvidace vozidla bez stresu

Po zavolání na bezplatnou linku 800 10 12 15 a sdělení základních informací o vašem vozidle se dozvíte přibližnou částku, kterou můžete za svůj vrak získat. Poté přijedou pracovníci firmy a vůz bezplatně odtáhnou.