home Ostatní Využijte nejlepší možnost internetu

Využijte nejlepší možnost internetu

Dokážete si vůbec představit fungování v dnešní době bez internetu? Když pomineme zábavu, tak internet lidé potřebují, aby mohli odesílat platby, komunikovat s úřady, pracovat a hledat důležité informace. Jde dnes o nezbytnost pro každého. Většina lidí má hlavní požadavek, aby měla kvalitní internet bez výpadků a nemusela řešit samé starosti.

Poskytovatelé

Víte o tom, že je v České republice několik desítek tisíc poskytovatelů? Nejde jen o velké hráče, ale také o malé společnosti, které zajišťují internet lokálně, například pro konkrétní sídliště, malé obce aj. Jde o nejvíce konkurenční trh. Malí hráči získávají své klienty na kvalitnější podporu, lepší služby a lidský přístup. Velcí hráči se snaží nalákat zejména na výhodné balíčky. Nejpopulárnější možností připojení je kabelové připojení DSL. Mnoho lidí se v základních pojmech nevyzná, a proto nedokáže nabídky různých poskytovatelů dobře porovnávat. DSL je kabelové připojení, na které nemá vliv počasí, je stabilní a k jeho připojení vám postačí mít modem. Na něj se v domácnosti pak snadno připojíte přes wifi. Samotné DSL připojení se ještě dělí na ADSL a VDSL. ADSL je asymetrickým připojením, které je specifické tím, že má vyšší rychlost stahování dat než jejich odesílání. Oproti tomu VDSL je symetrické a technologicky vyspělejší řešení. Pro současné využívání internetu většiny uživatelů jde o lepší řešení, protože u něj můžete rychleji streamovat data.

Změřte si rychlost internetu

Už jste si někdy měřili rychlost internetu? Mnoho lidí vůbec neví, jak rychlý jejich internet je. Sice máte nějakou garanci od vašeho poskytovatele, ale většina lidí netuší, jestli jejich připojení takovou garanci splňuje či nikoliv. Jděte na měření rychlosti internetu, spusťte ho a během několika sekund zjistíte, jestli je vaše rychlost stahování a nahrávání dat taková, jakou vám váš poskytovatel sliboval. Pokud není, můžete si na Pripojto.cz zjistit, jací poskytovatelé vám nebídnou lepší a výhodnější řešení.