home Ostatní Výběr nábytkových úchytek je důležitý

Výběr nábytkových úchytek je důležitý

Výběr nábytkových úchytek je často podceňován. Ovšem úchytka nebo knopka může celou místnost vyzdvihnout nebo také zcela pokazit. Proto se musíte zamyslet nad tím, jakým kováním opatříte své skříně a dvířka.

Úchytky vybírejte jako poslední

Pokud se pouštíte do rekonstrukce nebo se chystáte stavět, nechte výběr úchytek až jako poslední.

Váš výběr úchytek ovlivní celkový motiv vašeho nového dekoru. Takže budete muset přemýšlet o tom, jaký vzhled a materiál bude nejlépe fungovat s tématem vaší kuchyně. Elegantní nábytkové úchytky mají tendenci vynikat nejlépe s efektivní, moderní kuchyní, zatímco jednoduché knopky umožní předvést detaily tradičních skříněk. Pokud chcete vytvořit vzhled venkovské kuchyně, rozhodněte se pro kování se starožitným povrchem, jako je bronz nebo cín.

Myslete na celkový dojem

Nábytkové úchytky jsou k dispozici v široké škále povrchových úprav a i když může být míchání a sladění v pořádku, měli byste zajistit, abyste měli soudržný vzhled. Snažte se zachovat podobnou povrchovou úpravu a pokud je to možné, dodržujte stejné barvy.

Nakupujte úchytky na e-shopu ankahb.cz, objevíte obrovský výběr úchytek i knopek, ale objednat můžete také věšáky, nohy k nábytku a mnoho dalších prvků do interiéru.

Knopky nebo úchytky?

Budete také stát před rozhodnutím, zda zvolit knopky nebo úchytky. Knopky bývají menší a jednodušší, zatímco úchytky mohou být trochu zdobnější. Pokud tedy chcete do svého skříňového nábytku přidat detaily, zvažte tahy, ale pokud chcete, aby byl váš skříň středem pozornosti, může být lepší volbou knopka.

Barva úchytek

Barva nábytku nebo kuchyňské linky je při výběru úchytek stejně důležitá jako styl skříně. Téměř každá povrchová úprava může fungovat s bílými nebo lakovanými skříněmi, ale některé odstíny nemusí být tak flexibilní. Když si tedy prohlížíte vzorky, nezapomeňte porovnat kování se stylem a barvou vašich skříní.