home Ostatní Vinylová podlaha najde využití v mnoha místnostech

Vinylová podlaha najde využití v mnoha místnostech

Chystáte se na instalaci nové podlahové krytiny do svého bytu, ale nedokážete si z širokého výběru podlahových krytin vybrat? Chcete zvolit odolnou podlahovou krytinu, jež je charakteristická barevnou různorodostí? V tom případě bude jistě vhodnou volbou vinylová podlaha, která je vhodná k pokládce do mnoha místností.

Vlastnosti vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří mezi velice populární druh podlahové krytiny, jež v interiéru poskytuje řadu výhod. Její předností je velká nabídka různých dekorů, které dokáží reálně napodobit různé typy podlahových krytin, na jejichž pořízení vám chybí dostatek financí. Mezi charakteristické vlastnosti vinylu patří také vysoká odolnost a dlouhá životnost.

Vinylová podlaha je také voděodolná, snadná na údržbu a zajišťuje stálost barev i při dlouhodobém používání. Díky svým vlastnostem a univerzálnosti tak nachází vinylová podlaha využití v mnoha místnostech, od jakékoliv místnosti v domácnosti až po různé komerční prostory.

Vinylová podlaha lepená, či click?

Na trhu se nacházejí vinylové podlahy ve dvou provedeních. Pořídit si můžete buď click systém, nebo lepenou vinylovou podlahu. Mezi výhody vinylové podlahy click (vinylové plovoucí podlahy) patří především rychlejší a snazší instalace na rozdíl od lepeného provedení, u kterého je třeba zajistit kvalitní přípravu podkladu. Její předností je také snazší výměna poškozeného dílu.

Výhodou lepené vinylové podlahy je naopak nižší cena a vhodnost instalace i do místností s větší vlhkostí, jako je koupelna či kuchyň. Díky menší tloušťce má také lepší prostupnost tepla, takže se hodí pro podlahové vytápění. Volba vhodné varianty však je jen na vás, jelikož obě varianty vinylové podlahy neztrácejí na svém elegantním provedení a dlouhé životnosti.

Kvalitní vinylové podlahy za nejvýhodnější ceny najdete na e-shopu Koberce BRENO.