home Ostatní Sportovní suplementy, které ocení také nesportovci s aktivním životem

Sportovní suplementy, které ocení také nesportovci s aktivním životem

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jsou suplementy záležitostí výsadní pro sportovce, tak i ti co nejsou aktivní sportovci mohou velice často využít jejich benefitů. Celková funkce sportovních suplementů totiž není nahradit stravu, ale pouze doplnit látky, které ve stravě mohou mnohdy chybět, nebo jsou obsaženy v malém množství.

Pokud navíc máte aktivní život, ať už kvůli soukromým povinnostem, nebo práci, tak se mnohdy můžete dostat do větších výživových komplikací nežli profesionální sportovec s vysokým výdajem. A některé z přípravků vám pak najednou začnou dávat smysl, ačkoliv nejste aktivními sportovci.

Profesionální vitamínové přípravky

Vitamínové přípravky jsou pro sportovce alfou a omegou. Důvod? Během jakékoliv aktivity se lidské tělo potí. Je to obranný mechanismus, který zabraňuje povrchovým částem těla v přehřátí a poškození. Jenže pot neobsahuje ani zdaleka jenom vodu, ale také velké množství látek a stopových prvků. Většinu z nich proto pravidelně vypotíme. Eventualitou pro jejich doplnění jsou sportovní vitamínové komplexy jako QNT vitamíny, které vám nabídnou celou škálu nepostradatelných živin.

Máte problémy ze zatuhlými svaly po práci?

Především lidé, co dělají aktivní práci mohou takové problémy mít. Typickým místem, kde se s nimi setkáváme jsou stehna, lýtka či hamstringy. Jedná se o takzvané zakyselení svalů. Pokud nestíhá tělo zásobovat svaly živinami a kyslíkem, ale jsou stále namáhány, tak se v nich hromadí kyselina mléčná. Ta musí přirozenou cestou ze svalů ven. Pomoci s tím ale může QNT BCAA 8500. Aminokyseliny, které jsou stěžejní složkou přípravku, jsou přirozeně vyráběny tělem, ale v menším množství. Přípravek vám tak stoprocentně pomůže s regenerací unavených svalů.

Hydratujte svoje tělo při aktivitě

Velice často se sportovci i nesportovci potkávají s křečemi a únavou při dlouhé aktivitě. A to především při delších túrách, cestách na kolech a mnohých dalších. Důvodem je nedostatek živin, vitamínů a elektrolytů. Specialistou na jejich doplnění jsou QNT iontové nápoje. Iontové nápoje jsou chutnou vitamínovou bombou, kterou při aktivitě můžete využít k ideálnímu doplnění všeho, co byste mohli potřebovat.