home Ostatní Připravte se co nejlépe na nadcházející přechod podzimu a zimy

Připravte se co nejlépe na nadcházející přechod podzimu a zimy

Podzim už je tady s plnou parádou, což jsme mohli zjistit díky tomu, jak moc výrazně se ochladilo. Jenže i přesto, že se blížíme ke konci října je nutné říci, že se pohybujeme ve velice příjemných teplotách, které jsou jenom jednou za čas prokládány výrazným oteplením nebo ochlazením na pár dní.

Díky těmto vlnám různých teplotních podmínek ale může být o to horší přechod z podzimu do zimy, který nás všechny teprve čeká. A dvojnásob kvůli tomu, že letos očekáváme dokonce velice tuhou zimu, která může zpočátku napomoci k oslabení lidské imunity. Proto je lepší se co nejlépe připravit.

Pro všechny případy mějte vždy dostupné testy

Ačkoliv se situace a restrikce kolem koronaviru razantně uklidnili, tak je vždy lepší vědět, pokud některou takto specifickou nemoc máte. Dokonce jsou už i mnohem benevolentnější věci, které smíte v případě, kdy nakažení opravdu jste. Například není potřeba už nahlašovat nakažení hygienické stanici, jenom zaměstnanci kvůli uvolnění z práce. Dostupné antigenní testy ze slin jsou navíc možností, jak se můžete testovat kdykoliv během několika minut přímo z bezpečí domova. A díky testování ze slin to dokonce nebude ani tak nepříjemné, jako do nedávna.

Podpořte stravou kvalitní vyživování

Další možností, kterou můžete udělat, je postarat se o to abyste měli dostatečně pestrou a kvalitní stravu. Právě nedostatek vitamínů a stopových prvků může být důvodem, proč jsou někteří v tomto období často nemocní. Pomoci si můžete i takzvanými ochrannými nápoje. Ve své podstatě nejsou ochranné nápoje žádný zázračný elixír, ale velice chytré složení vitamínů a látek, které napomohou ve velkém množství lepší obranyschopnosti těla.

Hygienické prostředky jsou základem

I když zcela pomineme COVID-19 jako takový, tak přeci jen potkáváme v tomto období kdekoliv na veřejném prostředí nemalé množství různých virů a bakterií. Minimálně příruční hygienické prostředky by tak pro nás měly být rozhodně velkou samozřejmostí. Díky jejich užívání totiž můžeme tělu ušetřit dost nepříjemných lapálií s viry a bakterii, které máme v moci eliminovat dobrou hygienou.