home Ostatní Opravdu bezpečný plot, který vás ochrání před zraky i nechtěnými návštěvníky

Opravdu bezpečný plot, který vás ochrání před zraky i nechtěnými návštěvníky

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou byste chtěli zvolit variantu při výstavbě plotu? Pak jste určitě museli řešit poměrně dost velké množství plusů a mínusů, které vám jednotlivé technologie nabízejí. V rámci standardních plotů většinou dostaneme opravdu vysoké bezpečí, ale přitom není vzhled právě tím ideálním a je nízké soukromí.

Mimo toho jsou tady designové a hliníkové ploty, které jsou sice na oko krásné, dokáží nabídnout i soukromí, ale nejsou zrovna dvakrát odolné proti přelezení. Z pohledu bezpečnosti by tak rozhodně vyhrály spíše svařované ploty. My vám dnes dáme pár tipů, jak vám i takové ploty mohou zajistit dostatek soukromí.

Proč se vůbec rozhodnout pro svařované ploty?

Jednou z těch nejdůležitějších otázek je pochopitelně právě to, proč by svařované panely měly být tou pravou volbou? důvodů je z pohledu bezpečnosti hned několik. Jsou dělány z mnohem odolnějšího materiálu, který bez hluku a viditelné aktivity zkrátka nejde zničit. Vedle toho je další výhodou i fakt, že jsou svařované panely schválně dělány poměrně dost řídce. Nedá se skrze ně prolézt, ale přitom nenabízejí záchytné body k tomu, aby bylo jednoduché je přelézt.

Jenže je tady také třetí možnost, prostě je podlézt. Proti tomu pochopitelně konstruktéři také mají řešení. A to dokonce extrémně efektivní. Takzvané podhrabové desky jsou jednoduchými betonovými panely, které se zakopávají nebo betonují pod plot v době, kdy se svařované panely teprve usazují.

Co dělat pro zvýšení soukromí?

Jenže nevýhodou je, že nenabízí žádné možnosti soukromí. To ale lze vyřešit spoustou možností kolem plotů. Jednou z velice oblíbených je například budování živých plotů. Při zakoupení už vzrostlých tújí a podobných rostlin trvá týdny až měsíce, než dokáží udělat hustý plot. vedle toho jsou ale i takové možnosti, jako jsou plotové zástěny.

Jedná se o hrubou tkaninu, která je většinou vyráběná v zelené barvě. Na pohled rozhodně nepůsobí nijak odpudivě a na základě hustoty dokáže nabídnout od jemné propustnosti až úplnou ochranu před prohlédnutím. Jedinou nevýhodou může být, že je lze ostrými předměty pořezat. Je ale k tomu potřeba vynaložit cílené námahy.