home Ostatní Na co se zaměřit při výběru nové matrace?

Na co se zaměřit při výběru nové matrace?

Kvalitní matrace je jedním z aspektů nerušeného a spokojeného spánku. Aspektů, na které se při jejím výběru zaměřit, je velké množství. Pojďme se na některé z nich podívat.

Věk

Někdo si možná pomyslí, že věk je pouze číslo, ale při výběru matrace bychom jej měli zohledňovat a to alespoň u dětí a starších osob. Malé děti by rozhodně neměly spát na matracích měkkých. Stále u nich dochází k vývoji páteře a ta potřebuje vhodnou a pevnou oporu. Osoby starší zase potřebují zlatou střední cestu. Z tuhé matrace je budou bolet klouby a z měkké matrace se jim zase bude hůře vstávat. Ostatní se pak mohou řídit svými pocity. Nezanedbatelnou roli hraje poloha, ve které nejčastěji spíme.

Polohy při spánku

Během spánku je potřeba, aby nás matrace dokonale podepřela a přizpůsobila se především v těch místech, kde je na ni vyvíjen největší tlak. Jestliže tedy rádi spíme na zádech, měli bychom volit matraci tužší. Patříme-li mezi spáče na břiše, pak je vhodnou volbou matrace střední tuhosti. Trávíme-li většinu spánku na boku, pak bychom měli uvažovat o matraci měkčí. Jestliže nemáme žádnou oblíbenou pozici a polohy během spánku střídáme, pak můžeme volit tuhost matrace univerzální.

Luxusní matrace společnosti PURTEX

Luxusní matrace nabízí společnost PURTEX. Prodej matrací je její prioritou. Navrhují je specialisté v oboru zdravého spánku, kteří spolupracují s profesionály. Při výrobě kombinuje nejmodernější trendy a technologie a díky tomu může svým zákazníkům nabízet matrace s dlouhou životností a v nejvyšší kvalitě. Vítanou je i technologie umožňující perforaci matrací.

Podrobnou nabídku naleznete na webu matrace.purtex.cz. Pokud se rozhodnete pořídit si novou matraci, volte takovou, která bude kompatibilní s roštem postele. Společnost PURTEX nabízí možnost výroby matrace na míru.