home Ostatní Může si konsolidaci půjček zajistit i člověk se záznamem v registru?

Může si konsolidaci půjček zajistit i člověk se záznamem v registru?

Dostat se v české republice do jakéhokoliv registru, který schraňuje informace o dlužnících, je velice nepříjemnou situací. Důvod je jednoduchý, naprostá většina finančních subjektů se od vás v ten moment automaticky distancuje. A to, aniž by si někdo vyslechl váš příběh, nebo důvody, proč jste se do takové situace dostali.

V moment, kdy se tak dostanete do finančních problémů se splácením, máte jenom minimální rozsah možností, co můžete dělat. A mezi těmito málo možnostmi jsou i takové, jako je konsolidace půjček i se záznamem v registru.

Jak může konsolidace bez náhledu do registru fungovat?

Taková konsolidace je velice specifická, protože ji potencionálně budou využívat lidé, kteří byli a jsou ve finančních problémech. Už pro poskytující společnost je tak konsolidace bez náhledu do registru velkým riskem, protože reálně nemusí vůbec dojít k uspokojení pohledávky. I přesto jsou ale tyto konsolidace poskytovány, a jsou dokonce i velice oblíbenou a častou službou.

Jak se ale v takový moment může společnost bránit? Je spousta možností, které společnosti volí. Na jedné straně si společnosti například mohou vyžádat výpis z vašich příjmů, díky čemuž dokáží usoudit, jestli vůbec máte reálné možnosti na splácení konsolidace půjček podle slíbených podmínek. Na druhé jsou potom i takové možnosti, jako je například zástava nemovitosti nebo movitého majetku, která zajistí společnosti vaši schopnost splácet pohledávku.

A co že vůbec konsolidace půjček nabídne?

Ještě si na konec povíme, co vůbec konsolidace dokáže nabídnout. Konsolidace půjček víceméně znamená jejich sjednocení do jedné jediné. To znamená, že společnost v rámci konsolidace vyplatí vaše pohledávky a všechny náklady se stanou hlavním základem pro zcela novou půjčku. Namísto například pěti splácet se tak dostanete na splácení jedné jediné. Hlavní výhodou je, že konsolidace nabízí řešení také v moment, kdy nezvládáte placení sami. To znamená, že se můžete dostat z problémů v tom smyslu, že nestíháte splácet tím, že se vše sjednotí do nové půjčky, která začíná splácení od znova bez jakýchkoliv prodlení.