home Ostatní Hlavní důvody, proč investovat do pergoly s posuvnou střechou

Hlavní důvody, proč investovat do pergoly s posuvnou střechou

Pergoly s posuvnou střechou můžeme vídávat každý den u restaurací, kaváren a posezení. Proto se často může zastesknout i nám, že takovou u vlastního domečku nemáme. Jejich realizace ale není žádný problém.

Určitě budete ale dříve či později při svém rozhodování stát proti dost jednoduché otázce. Jakou pergolu vlastně zvolit? Možností budete mít celou řadu a určitě budete myslet hlavně nad elegantním technologickým řešením pergoly s posuvnou střechou. A právě hlavní výhody tohoto řešení, vám přineseme v rámci dnešního článku.

Elegantní a moderní řešení v jednom

U pergoly opravdu lze tyto dva aspekty dát dohromady, ačkoliv se většinou potkáváme spíše s tím, že je toto složení dvou vlastností problémem. Elegantní a zároveň moderní řešení pergoly není problém díky tomu, že jsou mnohdy vyráběny přímo na míru. Můžete tak zvolit jak tradiční kazetový systém, tak i různé jiné způsoby mechanismu, jak bude vypadat a fungovat pergola. Právě možnost takové volby je jednou z těch nejdůležitějších, které moderní pergoly mají.

Ne vždy budete chtít právě stín

Mnohdy se ukážou i příležitosti, kdy se vám úplně nehodí mít zastřešenou terasu. Typicky jde především o večery, kdy si budete raději užívat grilování pod čistým nebem než schovávání pod střechou. Stejně tak určitě oceníte možnosti vytahující pergoly v moment, kdy budete chtít využít odpolední slunce k příjemnému opalování na terase. Nejen tyto, ale i mnohé další příležitostí jsou těmi, kdy posuvné zastřešení terasy opravdu využijete.

Nemějte strach o pergolu v těžkém počasí

Dalším důležitým faktem, proč se rozhodnout pro zatahovací pergolu, je nevypočitatelnost počasí. Určitě vám totiž neuniklo, že je v Česku a střední Evropě mnohdy letní počasí opravdu hodně nevyzpytatelné. Známe už poměrně běžně nepříjemné krupobití a silný vítr. Ačkoliv dokáží pevné pergoly odolat mnohým vlivům, tak rozhodně oceníte výhody zastřešené terasy za pomocí posuvné pergoly. Navíc i sama posuvná pergola dokáže fungovat jako kvalitní ochrana před špatným počasím, protože sama odolá velice silným povětrnostním podmínkám.