home Ostatní Chiavalon Ex Albis je přítelem výraznějších jídel, který si zaslouží pozornost

Chiavalon Ex Albis je přítelem výraznějších jídel, který si zaslouží pozornost

S olivami je to v posledních letech na výbornou, dostávají se stále více na náš stůl a je pravda, že olivové produkty používáme ve světě každodenní kosmetiky. Nebyla by ale škoda nevyužít naplno potenciál těchto zelených keříků? Velmi dobře se jim totiž daří nejen na Krétě nebo na Sicílii, ale i v místech, o kterých se zase tolik nemluvilo. Patří mezi ně i prosluněná Istrie, která nabízí dovolenou plnou historie a pláží. Nezapomenutelné zážitky pak podtrhne vůně olivového oleje, co se bude linout po celé kuchyni. A to je stále ještě začátek!

Dopřejte si výtečné aroma posečené trávy

Zelená jablka, bazalka, ale také trávník, který jste před okamžikem přejeli sekačkou. I takový může být výsledek, když otevřete tu malou lahvičku. Extra panenský olivový olej má řadu podob a vždy umí zaujmout široké okolí. Pokud jde o chorvatskou značku Chiavalon, má hned šest různých variací, z nichž každá výborně ladí s jiným typem kuchyně. Dáte si radši saláty nebo si vychutnáváte steaky? Patříte mezi mlsaly a neberete nic jiného, než čokoládový dort? Možností je hodně a samozřejmě můžete také popustit trochu uzdu fantazii, která se ukrývá v každé duši moderního kuchaře.

Mořské ryby nebo také těstoviny

Záleží na momentálním rozpoložení, ale také na oblíbených chutích. Velkým plus je nízká acidita, která je známkou kvality ve světě olivových olejů z farem s dobrou pověstí, a především pak i dlouholetou tradicí. Bonusem je vysoký obsah polyfenolů, látek, o kterých se v posledních měsících a letech hodně mluví v souvislosti s mládím, vitalitou a chutí objevovat a žít naplno. Chiavalon Organic, jeden z pětice členů rodiny istrijských olivových hájů, jich obsahuje opravdu víc než dost! Pokud jste tedy ochutnali Řecko, Itálii nebo Španělsko a jste zvědaví, jak chutná chorvatský olivový olej, stačí jen málo! Malé balení na zkoušku, mix všech chutí a pak odpoledne, které strávíte v kuchyni objevováním nového a krásného. Přidáte se?